HOCAMIZIN TRTSPOR'DA YAYINLANAN RÖPORTAJI 2

Kariyerini Katar'ın Umm Salal takımında sürdüren Teknik Direktör Bülent Uygun, suskunluğunu TRT Spor'a bozdu.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı sevmediğini ifade eden Bülent Uygun, "Türkiye'de şike yapılacağına inanmıyorum" dedi. Uygun, 3 Temmuz şike süreci ile kariyerinin zarar gördüğünü savunarak,"Benim büyük takımlarda, belki milli takımda çalışmamın önüne geçtiler" ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik direktör Bülent Uygun, TRT Spor'da yayınlanan "Futbol VIP" programına konuk oldu. Uygun, "Hayaller Ülkesi" olarak tanımladığı Katar’a gidiş sürecinden, Türk Futbolunun son durumuna; Aziz Yıldırım hakkındaki fikirlerinden, şike sürecine ve İsmail Kartal'ın başarısına kadar bir çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.
"Türkiye'de şike yapılacağına inanmıyorum" 
"Türkiye'de şike yapılacağına inanmıyorum" diyen Uygun, bunun gerekçesini ise "Bir fanusun içindeyiz. 250 futbolcu var. Bu işlere girerseniz bütün camia duyar. Bir daha futbol oynayamazsınız" sözleri ile açıkladı.
“Milli Takımı çalıştırmamın önüne geçtiler, AİHM'e gideceğim”
Şike süreci ile kariyerinin zarar gördüğünü ifade eden deneyimli teknik adam, "Benim büyük takımlarda, belki milli takımda çalışmamın önüne geçtiler. Hem Türkiye'de hem de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde karşı dava açacağım" dedi.
Aziz Yıldırım ile ilgili şok sözler

Bülent Uygun, 3 Temmuz sürecinde birlikte ceza evinde kaldıkları Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında ise şok açıklamalar yaptı. 
"Aziz Yıldırım kendi işleri için yaşar"
"Aziz Yıldırım'ı çok sevmem” diyen Bülent Uygun, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İnsanlara değer verdiğini düşünmüyorum. Kendi işleri için yaşar. Ben Sivasspor’da şampiyonluğa giderken çok fazla hakem hatası yaşanmıştı. Yedek kulübesini kırdığım bir maç sonrası ‘Ben olduğum sürece Fenerbahçe’de olamaz’ dedi. Aziz Yıldırım’a çok büyük kumpaslar kuruldu. Bir nevi hesaplaşmaydı. O sürecin içinde yapılan kumpas ve oyunlar Ergenekon ve Balyoz gibi oynanan oyundu. Aziz Yıldırım’ı Karagah örgütüne bile soktular. Sonra Ergenekon’a sokmaya çalıştılar. Kanun çıkmadan önce Beşiktaş-Bursaspor maçı öncesi adamların bıçaklanmasına neden oldular.”
"Ona yapılan kumpas için yattım, o düğünüme bile gelmedi"
 “Aziz Yıldırım’a yapılan bir kumpastan dolayı ceza yattım” diyen Uygun, “Ama Aziz Yıldırım düğünüme bile gelmedi. Ben Aziz Yıldırım’ın örgütünde nasıl üye olayım ki? Yapılanları aklı başında zeki adamlar çok iyi analiz etti. Fanatiklerin söylediklerini de ciddiye almıyorum” ifadelerini kullandı.
"Fenerbahçe Yanal ile devam etseydi, daha kötü olurdu"

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal hakkında da değerlendirmelerde bulunan Uygun, şunları ifade etti: 
"Kadro itibariyle Fenerbahçe'nin çok yaşlı bir kadrosu var. Nitekim sezon başında Fenerbahçe, bir ay boyunca doğru bir antrenman programı yaşamadı. Yaşlı bir takımda eğer, siz sezon başı hazırlık sürecini doğru antrenmanlarla planlamazsanız, bir önceki sezonki performansın altında bir performans göstereceğiniz zaten aşikardır. Aynı hocayla o zamanki hocayla (Ersun Yanal) devam etselerdi daha da kötü olurlardı. Çünkü süreç antrenman sürecinin dışında gelişen bir boyuttu. Nitekim İsmail Hoca da bu süreci oradan fazla yüklemeler yapmadan, takımı yavaş yavaş forma sokmaya çalışan, eldeki bazı yıldız dediğimiz futbolcuların kendi aralarında çıkardığı problemler ve sıkıntılara rağmen gayet başarılı şekilde gidiyor."
“Federasyon Başkanı'nın benden ne farkı var?”
Uygun, Türk futbolunun doğru yönetilmediğini kaydederek, gelecekte federasyon başkanlığını düşündüğünü söyledi. 
Uygun, "Başkan olanların benden ne farkı var? Aksine onlara topu versem 3 kere sektiremezler. Ben 25 yıldır futbolun içindeyim. İçerdeki sıkıntıları bilen birisi olarak projeler de üretirim... Türk futbolu maalesef battı, ama kimse bunun farkında değil." diye konuştu.
"Katar'a gidişim Türk antrenörlüğü için çok önemli"
Deneyimli teknik direktör, Katar'a gitmesini ise "Türk antrenörlüğü için çok önemli bir süreç. Orta Asya'da çalışan ilk Türk teknik direktörüm. Katar'a gitmek benim karıyerimi geriye değil, ileriye götürdü" sözleri ile değerlendirdi.