Hakkında

BÜLENT UYGUN
01.09.1971’de Adapazarı Karasu da doğdu.
Babası Fikret bey güreş milli takımı antrenörüydü ve Dünya güreşinde söz sahibi olan Erol Kemah , Yavuz Erçoban gibi güreşciler yetiştirdi . Annesi Elmas hanım , ev hanımıdır. Yaprak isminde bir kız kardeşi bulunmaktadır . 

01.06.2014 yılında Füsun Özlem Uygun la evlenerek dünya evine giren Bülent Uygun , bir kız çocuğu bulunmaktadır .

Futbol kariyerine 14 yaşında , hocalığını Ekrem Karaberber oğlunun yaptığı Sakaryaspor da başladı . Sırasıyla oynadığı kulüpler ; Ank Şekerspor , Kocaelispor, Fenerbahçe , Kocaelispor ,Çanakkale Dardanel ,Trabzonspor, Göztepe, Zonguldakspor,Ü.Anadolu ve Sivasspor.

Futbol Kariyerinde bir çok başarılara imza atan Uygun 1993-1994 sezonun da Fenerbahçe formasıyla orta saha mevkisin de oynamasına karşın , attığı 21 golle ligde gol kralı olabilme başarısı göstermiştir . Tekniği sürati ve oyun zekasıyla Türk futbolunun bir dönemine damga vuran Uygun 31 yaşında aktif futbol hayatına nokta koymuştur .

Futbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra , Sivasspor Kulübünde CEO luk görevine getirilen Bülent Uygun , İsmail Kartal ile birlikte Sivasspor ‘ u tarihinde ilk defa Süper lige çıkartmayı başarmışlardır.

Daha sonra ki yıllarda Sivasspor da , Werner Lorant ve Karol Pecze ile görevine devam eden Bülent Uygun , Karol Pecze ‘ nin 2006-2007sezonunun 12 .hafta sonun da 12 puanla 17 . sırda olmasında dolayı görevinden ayrılmış ve yerine Teknik Direktör olarak Bülent Uygun getirilmişti . Takımının başında çıktığı ilk maçta İnönü stadında Beşiktaş ı 1-0 mağlub ederek başarılı bir başlangıç yapmış oldu. Takımını alt sıralardan alan ve lig içinde 5.liğe kadar çıkaran , sezonu da averajla 7. Sırada bitirerek, antrenörlük kariyerinin ilk yılın da adından övgü ile söz ettirmeyi başarmıştır .

2007-2008 sezonunun ilk yarısını lider kapatan Sivasspor sezonu 73 puanlı Fenerbahce ve Beşiktaşla aynı puan da ve 3 lü Averaj sisteminden dolayı 4.sırada bitirerek UEFA Kupasına gitmeye hak kazandırmıştır .

2008-2009 sezonun nun ilk yarısını da lider tamam lamayı başaran Sivasspor sezonun Beşiktaş ın ardından 2.sırada bitirerek Şampiyonlar Ligine gitme başarısını göstermiştir .

Daha sonra Bucasporla anlaşan Bülent Uygun , yönetimsel sorunlar yüzünden ligin 7. Haftasında Bucaspor dan ayrılmıştır . Aynı sezonun 7. Haftası sonun da 3 puanla 17. Sırada galibiyeti bulunmayan Eskişehirsporla anlaştı ve hiç transfer yapmadan ligi 47 puanla 7.sırada bitirme başarısı gösterdi .
2011-2012 sezonunun son 7 haftasında PTT 1.ligde Gakkoşlar diyarı Elazığspor un başına geçen Bülent Uygun Elazığspor u şampiyon yaparak Süper lige çıkmasını sağlamıştır .

2012-2013 sezonun un 20.haftası sonunda 21 puanla düşme potasında olan ve Gaziantepspor u büyük bir başarı göstererek 7 galibiyet 4 beraberlik alarak 46 puanlı Eskişehirspor ve Trabzonsporla aynı puanda ve averjla ligi 10. Sırada tamamladı .

2014 yılında Körfez Ülkelerinde takım çalıştıran ilk Türk Teknik Direktör olabilme başarısını gösteren Bülent Uygun , Katar liginde 12.hafta sonunda hiç galibiyeti bulunmayan 5 puanlı düşmesi kesin gözüyle bakılan Umm Salal takımının başına geçti .Ligde oynadığı ilk 9 maçtan 8 galibiyet 1 beraberlik alan Bülent Uygun Katarda Futbol otoritelerinin şaşkına uğratmış ve büyük bir mucizeye imza atmış oldu, ligi de 34 puanla 6.olan Al Ahli takımı ile aynı puan da averajla 7.sırada tamamlamış ve Katar a damgasını vurmuştur.

Teknik Direktörlük kariyerine başarılı bir şekilde Katarın Umm Salal Kulübünde devam etmektedir.