GRAEME SOUNESS'IN BÜLENT UYGUN HOCAMIZI ZIYARETI

Dünyaca ünlü teknik direktör Graeme Souness Bülent Uygun hocamızın misafiri oldu. Hocamızla birlikte idmana katılan Souness hoca, Katar'a 2022 Dünya Kupası için destek olduğunu,Katar'ın mevcut yapı ve potansiyeli ile bu organizasyonu rahatlıkla başarabileceğini belirtti. El Jezire ve İngiltere'de yorumculuk yapan Souness bir dönemde de Türkiye'de hocalık yapmıştı.

Grame Souness Kimdir?
Graeme Souness (d. 6 Mayıs 1953; Edinburgh), İskoç futbolcu, teknik direktör. 54 kez İskoçya Millî Futbol Takımı'nda oynadı.

Galatasaray teknik direktör olarak görev yaptı. Teknik direktörlük zamanında Galatasaray'da Turkiye kupasi sampiyonlugu yaşayan teknik adam, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın ortasına bayrak dikmesiyle tanındı. Bu hareketinden dolayı Galatasaray taraftarları kendisine, İstanbul'un Fethi sırasında burçlara bayrağı ilk diken Türk askeri olan Ulubatlı Hasan'a ithafen Ulubatlı Souness lakabını verdi.Liverpool, Rangers kulüplerinde oynadı. Newcastle United, Galatasaray'da teknik direktörlük yaptı.

Futbolculuk kariyerine rağmen aynı başarıyı teknik adamlıkta gösteremeyen Souness Galatasaray'dan sonra çalıştırdığı (Southampton, Torino, Benfica, Blackburn Rovers, Newcastle United) takımlarda başarıyı sağlayamadı ve en son İngiltere'nin Blackburn Rovers ekibinde, Blackburn için harcattığı rekor transfer ücretine rağmen takımı ligin ortalarında kaldı. Ancak, yine de diğer takımların harcadıklarını gözönünde bulundurursak eğer başarılı olmuştur. Nitekim, Newcastle United kendisini Blackburn'den transfer etmiştir.

Kaynak Wikipedia.