Büyük Türk Milletine Saygılarımla

BASIN BİLDİRİSİ

“Sakın kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır, Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır. Gün batsa ne olur, geceyi onaran bir mimar vardır. Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır.”

Bundan tam 4 yıl önce, 3 Temmuz 2011 günü kirli bir tezgah, alçakca bir kumpasın senaryosu hazırlandı. Bu ülkenin sayılı insanlarının şeref ve haysiyetleriyle oynanıp, derdest edilip güvenlik kuvvetlerinin de alet edildiği bir oyuna şahit oldunuz.

Allah’ıma binlerce şükür olsun ki; o gün bize bu kirli tezgahı oynayanların nasıl bir amacın, nasıl bir gözü dönmüşlük içinde olduklarına sizler de Zaman'la görerek şahit oldunuz. Tehdit ve şantajla elde ettikleri sözde tapelerle itibarımızı zedeleyerek bizleri karalayarak, Ülkeyi bir kaosa sürükleyerek bölmek isteyenler bir bir hesap veriyorlar ve vermelidirler.

Bizleri adil yargılayan Yüce Türk Adaletine, hakimlerimize ve savcılarımıza, bu ülkenin kimliğini taşımaktan onur duyan bir kardeşiniz olarak sadece şükranlarımı sunabiliyorum. 

Şu anda adaletin tecelli ettiği ve gerçeklerin ortaya çıkarak suçsuzluğumuzun ispatlandığı için Onur'unu geri almış biri olarak yaşadığım bu duygunun ağırlığını anlatmak inanın zor ve imkansız. Allah’tan başka sahibimizin olmadığını bilerek ve inanarak yaşayan bir kardeşiniz olarak, haysiyet ve gururumuzun alaşağı edildiği, özel hayatımızın bütün alçaklıklarla göz önüne serildiği, o günlerde bizlere sahip çıkan başta Yüce Türk milletine ; Fenerbahçe taraftarına, dostlarıma, canı gönülden müteşekkirim.

Ne olursa olsun, Eskişehirspor isminin geçmesinin bahanesi olduğum için kahroldum ama bu beraat kararından dolayı çok sevindim. Kendimi en iyi bilen biri olarak yapmamanın gururunu yaşarken 
Eskişehirspor için temiz mazisi ile bu sene de istedikleri yerde olmalarını dilerim.

Tertemiz mazisiyle Anadolu'da şampiyonluk yaşamayı hakeden 10 takım arasındaki Eskişehirspor camiasına da başarılar diler, Allah'tan yolunu açık etmesini temenni ederim.

Bizleri ayakta tutan ve direnme aşkı veren bu dostluklar yine kimsenin şüphesi olmasın ki, kalbime kazınmıştır ve hiçbir güç silemeyecektir. 

Büyük Türk Milletine saygılarımla.
BÜLENT UYGUN

Not: www.bulentuygun.com.tr sitesi kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.